Slide background

Uluslararası Öğrenciler Enstitüsü

Faaliyet alanında Türkiye’nin ilk ve tek kar amacı gütmeyen kuruluş statüsünde olan Uluslararası Öğrenciler Enstitüsü; aday öğrencilerine Türkiye’de çok çeşitli yelpazede yükseköğrenim alma fırsatı sunuyor. Siz de Türkiye’de dil eğitimi, lisans, ön lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimi almak istiyorsanız danışmanlık hizmetlerimizden yararlanmak için bize ulaşın veya bilgi istek formunu doldurun, sizi hemen arayalım.

DEVAMI

Slide background

Yükseköğretimde Uluslararasılaşma Çalıştayı

Uluslararası Öğrenciler Enstitüsü, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsünün ev sahipliğinde düzenlenen ve Türkiye'den 52 üniversite temsilcisinin iştirak ettiği "Türk Yükseköğretiminde Uluslararası Öğrenciler İçin Fırsatlar ve Zorluklar" temalı çalıştaya katılım sağladı. Ülkemizdeki mevcut uygulamaların değerlendirildiği çalıştayda, geleceğe yönelik projeksiyonlar istişare edildi.

DEVAMI

Uluslararası Öğrenciler Enstitüsü

Uluslararası Eğitim, Sınav ve Belgelendirme alanında;

- ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi,

- ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi,

- ISO 10002 Kullanıcı Memnuniyeti Standartı,

- ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Sistemi akreditasyonlarını elde eden,

- Elektronik Belge Yönetim Sistemi,

- En gelişmiş sınav güvenliği standartları,

- Dijital veritabanı, soru bankası, eş zamanlı senkronize sınav oturumları,

- Otomasyon tabanlı online doğrulamalı sınav sonucu ve yerleştirme işlemleri,

- Kamuoyunda profesyonel görünürlük ve sürdürülebilirlik faaliyetleri,

- "Karşılıklı tanınırlık" ilkesi uyarınca yükseköğretim interlandı içerisinde geniş kabul görülebilirlik çalışmaları,

- Uluslararası kamu kesimi kurumları ile kâr amacı gütmeyen kuruluşlar işbirliğiyle dünyanın birçok kesimine ulaşım, yerel ve bölgesel eğitim kurumlarıyla köprü kurulması, öğrenci yönlendirme ve intikal işlemleri,

- Profesyonel sınav müracaat toplama, başvuru tasnifleme, sınav oturumları tertipleme, PR/lobi faaliyetleri yürütme, faaliyetleri bir bütün olarak alanında uzman ve yetkin mensuplarımızca yapılmaktadır.


Image

ENSTİTÜDEN HABERLER

Uluslararası Öğrenciler Enstitüsünü bünyesinde barındıran üst yapı konumundaki Havacılık Emniyeti Kurumu Derneği ile Süleyman Demirel Üniversitesi arasında Avrupa Birliği fonlarına müşterek müracaat edilmesine ilişkin ortaklık protokolü imzalandı.

11.2.2020 21:06:15

Uluslararası Öğrenciler Enstitüsü ile Yunus Emre Enstitüsü arasında işbirliği anlaşması imzalandı. 58 dış misyonda faaliyet gösteren Yunus Emre Enstitüsü ile tüm dünyada Türk yükseköğretim sisteminin görünürlük ve tanınırlık çalışmalarını yürüten Uluslararası Öğrenciler Enstitüsü artık ortak milli menfaatler doğrultusunda güç birliğine gitti.

11.2.2020 20:55:23
0
Paydaş
0
Faaliyet Ülkesi
0
Eğitim Programı
0
Faydalanıcı

DUYURULAR